Basior

Basior

Basior – samiec alfa calej watahy.

Funkcje w stadzie
– kucharz
– bajkopisarz-wierszokleta

                       Basior to przywódca całej Watahy. Wódz naczelny całego stada. Bez niego WILCY zapewne nigdy by nie powstali pomimo tego, iż znamy się we czworo od dość dawna. Nasze drogi zapewne nadal by się przecinały w wielu momentach, ale nie tworzyły by tej jednej, słusznej, jaką są WILCY.
Dla Basiora nie ma rzeczy niemożliwych. Nie planuje pochopnie, więc jeśli już coś sobie zaplanuje to na pewno plan ten wcześniej czy później zostanie zrealizowany. Uparty w dążeniu co celu? To zbyt mało powiedziane jeśli o niego chodzi. Nie istnieją dla niego też żadne problemy (oprócz poniedziałków, ale to temat na osobny artykuł).
Wyjąć silnik z motocykla na trawniku pod blokiem mając niewielkie pojecie o mechanice? Jaki problem?
Znaleźć rozwiązanie na ułamane mocowanie amortyzatora w dzikiej głuszy pośrodku niczego, kiedy reszta stada jest kompletnie załamana? Dla Basiora to nic prostszego.
Rozwiązania takich problemów, które mnożyć można by bez końca, ma już z góry zapisane pod siwą czupryną. Bez niego z Szarym  łowiliśmy motocykle przez pół dnia z rzeki Dołgi, jemu zajęło by to 10 minut z przerwa na fajkę.

                      Drugi temat to strawa. Głodny Wilk to zły Wilk i Basior doskonale o tym wie. Po pierwszym spotkaniu Wilków stało się regułą ze to On przygotowuje posiłki dla całej watahy. Z kilku podstawowych składników potrafi wyczarować takie cuda, że zapach potrafi zwabić Wilka z Warszawy do Gdańska.
Jego kawa robiona w menażce na butli turystycznej? Najznamienitsi bariści nie są w stanie takiej przygotować.
Jego kanapki? Nie ma możliwości aby zostały na talerzu, czasem znikają nawet i z talerzem. O bigosie w ogóle nie wspominając – opakowaniami po nim odbija mi się do dziś a plastikowe widelczyki zalegają w brzuchu.
Żaden z Wilków nawet nie stara się wchodzić w temat strawy – jeśli jest Basior to wiadomo ze strawa BĘDZIE.

       Czasem ryknie na stado, czasem huknie tak że Szaremu zadzwonią monety w skarbonce, ale tak właśnie ma być.
Tak być będzie i taki właśnie jest przywódca naszej watahy – Basior!

Scharakteryzował Biały Kieł…